8 KWIETNIA – rocznica historycznego strajku

8 kwietnia 2020

Strajk2019-750x353

Rok temu, 8 kwietnia rozpoczął się ogólnopolski strajk w oświacie.

Strajk się zakończył, ale to nie znaczy, że godzimy się na złe warunki pracy i płacy, na lekceważenie zawodu nauczyciela, na niskie pensje i upadający prestiż naszego zawodu!

Edukacja jest ważna! Nauczyciele są ważni!

Widzimy to szczególnie dzisiaj, kiedy zajęcia w szkołach i przedszkolach zostały zawieszone z powodu epidemii koronawirusa, a nauczyciele w ciągu kilku dni zorganizowali kształcenie zdalne bez żadnego wsparcia. Na nauczycieli można liczyć, bo to my, nauczyciele wiemy, jak ważna jest edukacja! Jednocześnie cały świat w czasie społecznej izolacji wywołanej koronawirusem przekonuje się, że bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem nic nie zastąpi!

Nauczyciele zmieniają świat!

Jesteśmy świadomi swojego znaczenia i dążymy do zmiany postrzegania roli nauczycieli w społeczeństwie.