Związek Nauczycielstwa Polskiego

I Raciborski Rodzinny Zlot ZNP

24 czerwiec 2021

na strone

W dniu 19 czerwca 2021 r. odbył się I Raciborski Rodzinny Zlot ZNP zorganizowany przez Oddział Międzygminny Związku Nauczycielstwa Polskiego w Raciborzu. Punktem docelowym zlotu była Działka Pszczelarzy im. Ks. Jana Dzierżona zlokalizowana przy kaplicy św. Urbana w Tworkowie. W zlocie uczestniczyło 35 osób, w tym 7 dzieci. Z powodu pogody tylko 2 osoby podjęły wyzwanie przyjechania na rowerach (kol. Ania z córką), dwie na motocyklach, a pozostali uczestnicy dotarli samochodami. Zgodnie z programem zrealizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek, był też smalec i ogórki kiszone, poczęstunek kawowy z ciastami własnego wypieku, (które zapewniły kol. Czesia oraz kol. Jola), gry i zabawy ruchowe dla dzieci (zorganizowane przez kol. Donatę) oraz dużo wody dla właściwego nawodnienia organizmu z powodu upalnego dnia (32 0 C)

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w konkursie wiedzy o Gminie Krzyżanowice, na który pytania opracowane zostały w oparciu o informacje ze strony internetowej. Serdecznie dziękujemy Wydziałowi Promocji Gminy Krzyżanowice za przekazane gadżety promujące Ziemię Krzyżanowicką, które stanowiły nagrody dla uczestników konkursu. Sołtys Tworkowa pan Andrzej Bulenda, oraz kościelny parafii w Tworkowie umożliwili nam pobyt i zwiedzenie wnętrza kaplicy pw. Św. Urbana.

Czekamy na zgłaszanie propozycji ciekawych miejsc z terenu Powiatu Raciborskiego, które mogą być punktem planowanego na wrzesień 2021 r. kolejnego zlotu.