Związek Nauczycielstwa Polskiego
Oddział Międzygminny Racibórz

V Rodzinny Zlot Związku Nauczycielstwa Polskiego

21 czerwca 2023

19 czerwca 2023 r. na terenie Szkółki Kontenerowej w Nędzy odbył się V Rodzinny Zlot ZNP zorganizowany przez Oddział Międzygminny Związku Nauczycielstwa Polskiego
w Raciborzu. Ideą zlotów jest rodzinna integracja przy ognisku oraz poznawanie gmin Powiatu Raciborskiego. W poprzednich edycjach uczestnicy zapoznali się z Gminami: Krzyżanowice (Urbanek), Rudnik (Łubowice), Kuźnia Raciborska (Rudy) i Pietrowice Wielkie (Gródczanki). W zlotach mogą uczestniczyć wszyscy, niezależnie od wieku, ponieważ można na wyznaczone miejsce zlotów dotrzeć dowolnym środkiem transportu, chociaż preferowany jest rower.

Dyrektor leśnej szkółki kontenerowej w Nędzy p. Samuel Śliwa ciekawie opowiadał o działalności szkółki, a uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia terenu wraz z obiektami.

Stałym elementem zlotów są konkursy wiedzy o danej gminie. Tym razem uczestnicy mieli możliwość wykazania się wiedzą o Gminie Nędza. Wszyscy obecni wzięli udział w konkursie, oraz otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Nędzy i Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Za Zarząd Oddziału ZNP

Teresa Ćwik