Urodziła się 23.12.1954 roku w Grodzisku Dolnym koło Leżajska. Po ukończeniu studiów pracę rozpoczęła 1 1977 roku w Lubomi jako nauczyciel matematyki i informatyki. Angażowała się w życie kulturalne środowiska. Pełniąc funkcję Prezesa Oddziału ZNP w Lubomi (1990 – 1994) troszczyła się o potrzeby socjalno – bytowe nauczycieli będących w trudnych warunkach materialnych i życiowych, szczególnie nauczycieli emerytów. Po wygranym konkursie w 1994r. obejmuje funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 11 w Raciborzu. Po reorganizacji szkolnictwa od 1 września 1999r. pełniła funkcję Dyrektora Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu. Posiada pełne kwalifikacje do sprawowania tej funkcji. Ukończyła samokształcenie kierowane w zakresie Organizacji i Zarządzania Oświatą, Studium Specjalne Informatyki z Zakresu Matematyki oraz Studia Podyplomowe w Zakresie Organizacji i Zarządzania Oświatą. Posiada I stopień specjalizacji zawodowej. Przez wiele lat sprawowania funkcji dyrektora szkoły dała się poznać jako wzorowy organizator pracy dydaktyczno – opiekuńczo – wychowawczej w placówce. Cechuje ją życzliwy stosunek do pracowników, duży takt pedagogiczny oraz konsekwentne i skuteczne egzekwowanie obowiązków, przyczynia się znacznej mobilizacji nauczycieli w zakresie pracy dydaktyczno – wychowawczej. Będąc Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 11 w Raciborzu w szkole wdrożone zostały z pomyślnym skutkiem innowacje dydaktyczne: w klasach pierwszych, drugich i trzecich blokowe nauczanie oraz w klasach siódmych przedmiot „wiedza w regionie”. W grudniu 1998r. zorganizowała wspólnie z doradcą metodycznym nauczania początkowego Konferencję Szkoleniową dla dyrektorów i nauczycieli nauczania początkowego raciborskich szkół dotyczącą nauczania zintegrowanego. Konferencja została przygotowana wzorowo. Stale podnosiła swoje kwalifikacje zawodowe i tak: kurs „Nauczanie matematyki wspomagane programem komputerowym CABRI- w lutym 2000r., kurs doskonalący „Mierzenie jakości pracy szkoły”, kurs „K” informatyczny – w październiku 2000r., kurs „System finansowy w sektorze finansów publicznych” – w październiku 2000r. Napisała artykuł o doświadczeniach dotyczących organizacji lekcji otwartych dla rodziców w ramach innowacji pedagogicznych Życie Szkoły nr 8/98.
Uczniowie szkoły, którą kierowała rokrocznie zajmowali znaczące miejsca w konkursach, przeglądach i zawodach sportowych na szczeblu regionalnym, wojewódzkim, a nawet krajowym. Współpracowała ze szkołą podstawową w Opawie. Preferowała demokratyczny styl zarządzania i kierowania placówką efektem czego była dobrze zorganizowana współpraca z Samorządem Uczniowskim i innymi organizacjami działającymi na terenie szkoły. Powołała Radę Szkoły w placówce. Zachęcała nauczycieli do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Z jej inicjatywy powstawały w szkole i wzorowo pracowały zespoły samokształceniowe. Nauczyciele prowadzą lekcje otwarte dla rodziców. Dzięki Jej staraniom w placówce przeprowadzono wiele poważnych remontów np. remont dachu w budynku A i sali gimnastycznej, modernizacja boiska szkolnego i remont sali gimnastycznej, wymiana instalacji elektrycznej, przeprowadzona została radiofonizacja szkoły, adaptacja pomieszczeń piwnicznych na szatnie dla uczniów. Za całokształt pracy otrzymała ocenę szczególnie wyróżniającą.
W 2006 r. po przejściu prezesa Antoniego Zygadło na emeryturę zostaje wybrana na Konferencji Sprawozdawczo – Wyborczej Prezesem Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Raciborzu. W 1998 r. ze względów rodzinnych przechodzi na emeryturę i wyprowadza się z Raciborza. W swej krótkiej kadencji dała się poznać jako dobry organizator i społecznik. Przeniosła siedzibę Związku polepszając jej warunki, zorganizowała działalność biura wykorzystując swoją wiedzę informatyczną.
Za swoją pracę otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej, Srebrny Krzyż Zasługi, Honorową Odznakę PCK III – IV stopnia, nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, nagrodę Kuratora oraz wielokrotnie nagrody Prezydenta Miasta Raciborza.